Wellness Centrum


Go to content

Finská

Wellness > Sauny

  • Maximální kapacita 15 osob, obložená dřevem z Topolu.
  • Uvnitř najdete saunová kamna Vulcan s automatickým vyvíječem vlhkosti podle teploty (až 98 C)
  • Zařízení je vedeno v privátním provozu


Pozitivní účinky sauny jsou všeobecně známy stovky let. Jednoznačně zlepšují obranyschopnost a imunitu lidského těla. Zbavují tělo škodlivých látek, příznivě působí na naši nervovou soustavu, hormonální vyrovnanost a především, což je v dnešní hektické době snad až životně důležité, odbourávají nahromaděný stres.
Pravidelné saunování má především výborný preventivní účinek. Zvyšuje odolnost organismu vůči běžným infekcím horních cest dýchacích a pomáhá orgánům díky intenzivnímu pocení zbavovat se ve zvýšené míře zplodin látkové výměny a toxinů z Vašeho těla.
Dále dochází k uvolnění svalů a celkové relaxaci těla.V sauně taky dochází ke zrychlování metabolismu – jsou spalovány přebytečné kalorie a vy hubnete a zároven bojujete proti celulitidě.
Sauny zvyšují srdeční činnost a zrychluje se tak krevní oběh. Saunování má velice pozitivní vliv na vaši pokožku – otevírají se póry a jsou odbourávány nečistoty a tuky z povrchu Vaší pokožky. Saunování je velmi oblíbená činnost pro prohřívání kloubů.


Back to content | Back to main menu